You are currently viewing Koronavirüs (covid-19) Canlı Harita ve Tablolar

Koronavirüs (covid-19) Canlı Harita ve Tablolar

Nefes, ter, mesafe ve temas covid-19’un en hızlı yayılımlaeını sağlayan akriviteler… Ve tüm bunlar en çok sporda bir araya geliyor malesef. Bu nedenle #evdespor yaparak tüm dünyayı saran bu düşmandan bir nebze de olsa kendimizi ve yakınlarımızı koruyabiliriz. Gerektiği kadar süre boyunca vücutlarımzıın sağlıktan düşmesini de engellemek amacıyla evde ve dar alan egzersizleriyle idare edilmesi yerinde olacaktır.

Bu süreç sonunda daralan ve hamlayan insanalrı spor ve egzersiz ihtiyaçları her zamankinden daha fazla artacaktır… Dolayısıyla spor alanlarına duyulan ihtiyaç da, harcanan zaman da her zamankinden daha fazla olacaktır…

Bu zor günleri spor alanları ve halı saha işletmecileri, alanlarını daha sağlıklı ve hijyenik düzelteler ve genişletmeler için değerlendirebilirler.. Halı saha ve spor tesisi inşa ettirmeyi planlayan yatırımcılar için de evdekalınan bu günler, hem fizibilite için gerekli zamanı sağlayacaktır ve hem de inşaat girişimleri için zaman sağlayacaktır… Devletimizin verdiği kredi koşulları ve destek paketleri de kendilerine bir fırsat sunacaktır.

Coronavirus (COVID-19) hakkında tüm dünyada birçok çalışma ve bilgilendirici infografikler hazırlanıyor. Kuşkusuz anında takip edilebilen canlı haritalar bunlar arasında en çok ilgi görenlerden. Cumhurbaşkanlığına bağlı Dijital Dönüşüm Ofisi de bu çabalara ortak olan kurumlardan biri. Bugün itibarıyla yayına alınan ve açık kaynaklı verilerden beslenerek oluşturulan “KORONAVİRÜS COVID-19 DÜNYA HARİTASI” corona.cbddo.gov.tr üzerinden takip edilebiliyor.

Türkiye’deki coronavirüs güncel verileri için buraya tıklayabilirsiniz..

Kendi kendinize coronavirus ön testi uygılamak için tıklayabilirsiniz.